A libanoni blogom nevét kissé átalakítva jött létre ez a blog. Az alkalom pedig az, hogy az új célpont Finnország. Erasmus ösztöndíj teszi lehetővé számomra, hogy öt hónapot töltsek Tampere-ben.
Néhány kérdés felmerült bennem: mi fog várni? Hogy lehet túlélni azt a hideget, ami vár? A finnek tényleg zárkózottak-e? Hogyan lehet egy ilyen drága országban öt hónapig kihúzni? Ha a svéd nőknek jó hírük van, akkor milyenek a finnek? Meg lehet tanulni a finn nyelvet egyáltalán? Tényleg van a két nyelvnek köze egymáshoz?
Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresem a választ. Meg azokra, amiket a kedves olvasóközönség tesz fel. Kíváncsi vagyok még a többi sztereotipiára is, amit a finnekről tudunk, hogy ezeknek is utána járjak.
Az első két napot Turkuban töltöm, ahová a gépem Szilveszter estéjén leszáll. Szállást Couchsurfing-en kerestem, mert sokkal nagyobb élményt nyújt, mint egy sima hostel. Főleg egy ilyen speciális időpontban. Aztán Tampere-ben leszek még egy éjszakát kanapén szörfölve, hogy utána elfoglalhassam a helyem a kollégiumban, és induljon a beilleszkedés a sok külföldivel.
*UPDATE*
Amiknek még utána kell nézni:
- nagyon magasak a fák: Turkuban nem. Tamperében már egészen.
- nagyon drága az ország: abszolút és hatványozottan igaz.
- mindenki imád szaunázni.
- „Suomi, a csend országa”
- „A fél lábbal erdőben élés lehet az alapja annak a keménységnek és fegyelemnek, ami a legtöbb finn sajátja.”
- „A finnek szeretnek elvonulni a civilizált életből, a természetbe menekülnek, ahol ősemberi életmódot élnek hétvégi házukban, a híres finn „mökkiben”.